Slide #3 image

Tüm kişisel hesaplarınızda tek şifre

Birden fazla kişisel hesabı olan kullanıcılar şifre değiştirdiklerinde yeni şifre, kullanıcının tüm kişisel hesaplarına uygulanacaktır.
Bunun için 29 Eylül 2011 tarihinden sonra en az bir kez şifre değişikliği yapmalısınız.

Slide #3 image

Kalabalık gruplara kolayca toplu e-posta gönderin !!!


Kurum içi ve dışı kalabalık e-posta gruplarına e-posta göndermek için kullanabileceğiniz kullanışlı bir yöntem geliştirdik. Dilediğiniz kadar grup oluşturabilir ve dilediğiniz kadar üye ekleyerek ( örneğin 100.000 ) kolayca tüm gruba e-posta gönderebilirsiniz.
Maillist hizmeti için tıklayınız.

Slide #3 image

Kişisel hesap bilgilerinize erişin.


Kişisel hesaplarınız ve bağlı e-posta adreslerini inceleyebilir, hesabınız üzerinde yapılmış geçmiş tarihli hareketleri görebilirsiniz.

Hesap bilgilerinizi görmek için tıklayınız.

Öğrenci internet hesapları


Anadolu Üniversitesi'ne kaydını yaptıran her öğrenci internet hesabı alabilir ve Üniversitemizin verdiği internet hizmetlerden faydalanabilir. Örneğin; AÖF büro-web hizmetleri, örgün öğrenci hizmetleri, e-posta hizmetleri vs.

Devamı...
NextPrev

Haberleşme grubu nedir?


İstenilen koşulları sağlayan (birimdeki ilgili öğretim elemanları, projede çalışan kişiler, birim çalışanları vb.) kişilerle elektronik ortamda haberleşmek için kurulan, grup yöneticileri tarafından üyeleri belirlenen e-posta gruplarıdır. Kullanım amacına göre üç gruba ayrılırlar.

Dağıtım amaçlı e-posta grupları

Genel olarak birim idarecilerinin gruplarını bilgilendirmek amaçlı toplu e-posta göndermek için kullandıkları grup türüdür. Üyeler e-posta dağıtamaz.
Örnek: AÖF dekanının, AÖF birim yöneticilerine yapacağı duyurular için kullanacağı haberleşme grubu.

Haberleşme amaçlı e-posta gruplar

Grup üyelerinin birbirleri ile haberleşmelerini sağlayacak e-posta gruplarıdır. Bu gruplarda üyeler haberleşme grubuna e-posta atabilir, istediği bilgiyi grup üyeleri ile paylaşabilirler. Bu tür gruplarda genel olarak ilgili birimin çalışanları gruba dahil edilirler.
Örnek: BAUM çalışanlarının birbirleriyle bilgi paylaşacakları haberleşme grubu.

Sosyal amaçlı e-posta gruplar

Haberleşme gruplarından farklı olarak, kullanıcıların ortak bir konu başlığı altında toplandıkları e-posta grubudur, üyeler haberleşme grubuna e-posta atabilir. Gruba üye olmak için ya grup yöneticisinden izin istenir ya da üyeliği açık bir grupsa kişi gruba kendisi üye olabilir.
Örnek: Çiçek sevenlerin birbirleriyle bilgi paylaşacakları haberleşme grubu.