Slide #3 image

Tüm kişisel hesaplarınızda tek şifre

Birden fazla kişisel hesabı olan kullanıcılar şifre değiştirdiklerinde yeni şifre, kullanıcının tüm kişisel hesaplarına uygulanacaktır.
Bunun için 29 Eylül 2011 tarihinden sonra en az bir kez şifre değişikliği yapmalısınız.

Slide #3 image

Kalabalık gruplara kolayca toplu e-posta gönderin !!!


Kurum içi ve dışı kalabalık e-posta gruplarına e-posta göndermek için kullanabileceğiniz kullanışlı bir yöntem geliştirdik. Dilediğiniz kadar grup oluşturabilir ve dilediğiniz kadar üye ekleyerek ( örneğin 100.000 ) kolayca tüm gruba e-posta gönderebilirsiniz.
Maillist hizmeti için tıklayınız.

Slide #3 image

Kişisel hesap bilgilerinize erişin.


Kişisel hesaplarınız ve bağlı e-posta adreslerini inceleyebilir, hesabınız üzerinde yapılmış geçmiş tarihli hareketleri görebilirsiniz.

Hesap bilgilerinizi görmek için tıklayınız.

Öğrenci internet hesapları


Anadolu Üniversitesi'ne kaydını yaptıran her öğrenci internet hesabı alabilir ve Üniversitemizin verdiği internet hizmetlerden faydalanabilir. Örneğin; AÖF büro-web hizmetleri, örgün öğrenci hizmetleri, e-posta hizmetleri vs.

Devamı...
NextPrev

Genel adres defteri

Yeni e-posta sistemi ile birlikte Genel Adres Defteri (Global Address Book) hizmetinden faydalanabilme şansımız doğdu. Genel adres defterini kullanabilmek için Outlook 2010/2011 de e-posta hesabımızı Exchange modunda tanımlamalıyız.

(MacOSX / Windows Exchange hesabı nasıl tanımlanır? )

MacOSXWindows
MacOSX Office 2011 OutlookWindows MS Outlook 2010

Yukarıda MacOSX ve Windows Outlooklarda adres defterine nereden ulaşacağınız gösterilmiştir. İlgili butona bastığınızda gelen pencere aşağıdadır.

MacOSXWindows
MacOSX Office 2011 OutlookWindows MS Outlook 2010

Bu pencerelerde Outlook 2011'de HESAP ADI Directory seçili olmalı veya Outlook 2010'da Global Address List abc@anadolu.edu.tr seçili olmalı. Yeni e-posta sistemine geçmiş tüm kullanıcıların e-posta bilgilerine bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken aradığınız kişinin adını yazmanız aranan isme sahip tüm kişilerin liste bilgisini alabilirsiniz. E-posta atarken MacOSX için "Kime(To)" kutusunun sağındaki ikona tıklayarak adres defteri bilgilerinize ulaşabilirsiniz, windows için Kime(To) bir buton şeklindedir bu butona tıklayarak adres defterine ulaşabilirsiniz.

Windows tarafında kullanıcı adı bazlı arama yapılırken MacOSX tarafında ad soyad tam olarak aranmaktadır.Örnek resimlerde görüldüğü gibi.Aradığınız kişinin bulunduğu satıra çift tıkladığınızda kişye ait detay bilgilere ulaşabilirsiniz.