Slide #3 image

Tüm kişisel hesaplarınızda tek şifre

Birden fazla kişisel hesabı olan kullanıcılar şifre değiştirdiklerinde yeni şifre, kullanıcının tüm kişisel hesaplarına uygulanacaktır.
Bunun için 29 Eylül 2011 tarihinden sonra en az bir kez şifre değişikliği yapmalısınız.

Slide #3 image

Kalabalık gruplara kolayca toplu e-posta gönderin !!!


Kurum içi ve dışı kalabalık e-posta gruplarına e-posta göndermek için kullanabileceğiniz kullanışlı bir yöntem geliştirdik. Dilediğiniz kadar grup oluşturabilir ve dilediğiniz kadar üye ekleyerek ( örneğin 100.000 ) kolayca tüm gruba e-posta gönderebilirsiniz.
Maillist hizmeti için tıklayınız.

Slide #3 image

Kişisel hesap bilgilerinize erişin.


Kişisel hesaplarınız ve bağlı e-posta adreslerini inceleyebilir, hesabınız üzerinde yapılmış geçmiş tarihli hareketleri görebilirsiniz.

Hesap bilgilerinizi görmek için tıklayınız.

Öğrenci internet hesapları


Anadolu Üniversitesi'ne kaydını yaptıran her öğrenci internet hesabı alabilir ve Üniversitemizin verdiği internet hizmetlerden faydalanabilir. Örneğin; AÖF büro-web hizmetleri, örgün öğrenci hizmetleri, e-posta hizmetleri vs.

Devamı...
NextPrev

Windows uyumluluk

KURULUM

Outlook 2010,Microsoft Office 2010 paketinin içinde bulunan bir programdır.Microsoft Office 2010 kurulum paketini Teknik Servis aracılığı ile edinebilirsiniz.Windows İşletim sisteminde Outlook ayarlarının yapıldığı videoyu izlemek için tıklayınız.
Teknik Destek talebinde bulunmak için Teknik Servis sayfasından faydalanınız.

YENİ SİSTEMİN AVANTAJLARI

Outlook e-posta programını daha önce duymuş veya kullanmış olabilirsiniz.(Outlook Express Exchange desteği vermez.)Yeni sistemde e-posta,takvim gibi bilgileri ortak çalışma grubunuzla paylaşabilirsiniz. Sistem bilginin paylaşımı ve bir çok hesap(hotmail,gmail vb.),iş,takvim,özel adres defteri gibi bilgileri tek profile üzerinden kolay yönetimi üzerine kurulmuştur. Anadolu Üniversitesinin daha önce kullandığı e-posta sistemi POP3 ve IMAP desteği sağlamaktaydı. Outlook hesap ayarlarınızı yaparken hesap türü olarak bu iki seçenek birini seçerek ayarlarımızı elle (Giden e-posta sunucusu bölümüne yazmamız gerekenler, Giden e-posta sunucusu bölümüne yazmamız gereken bilgileri yazarak) yapıyorduk.

İlk avantaj burada başlıyor.Outlook'ta bir exchange hesabı tanımlarken AutoDiscover (Otomatik Ayarlama) özelliğini kullanabilirsiniz. Bu yöntemde e-posta adresinizi ve şifrenizi girdiğinizde hesabınız otomatik olarak doğrulanır ve ayarlanır.

Eski e-posta sisteminde depolama alanımız kısıtlı bir kapasitedeyken, yeni sistemde bu alan 1 Gb olmuştur.Artık çok daha fazla e-postayı kutumuzda saklayabileceğiz.

Adres defterimizde yeni sistemle beraber büyük değişikler var.Yeni sistemi kullanan tüm Anadolu Üniversitesi personelinin e-posta adresi Global Adres Defterinde bulunmakta. E-posta göndermek istediğiniz kişinin adını soyadını girdiğinizde e-postasını bulabilirisniz. Haberleşme gruplarına toplu e-posta atabilirsiniz. Sizin haberleşme grubuna gönderdiğiniz e-posta grup yöneticisinin onayından sonra kolayca alıcılarına ulaşır.
Adres defteri olarak sadece global adres defteri ile sınırlı değilsiniz. Kendi özel kontak listelerinizi, özel gruplarınızı oluşturarak kullanabilirsiniz.

Outlook kullanıcılarına takvim kavramı uzak değildir. Ancak yeni sistemde hazırladığınız takvimi istediğiniz kişilerle paylaşabilir.Onlara sadece görme,yazma,görme - yazma gibi yetkilendirme yapabilirsiniz. Böylelikle ortak çalışma gruplarında çalışma planları,iş takvimleri vb. işlemler kolaylıkla yapabileceksiniz.

Bir toplantı yapmanız gerekiyor, katılımcı arkadaşlara TOPLANTI çağrısı gönderebilirsiniz. Toplantıya davet ettiğiniz arkadaşlarınıza bir çağrı e-postası gider katılımcılar duruma göre toplantıyı kabul veya reddedebilir siz kimse ile görüşmeden veya ulaşmak için zaman harcamadan bu işlemlerden haberdar olabilirsiniz. Bu yapı sayesinde toplantı,buluşma vb. gibi işlemler için tek tek kişileri aramaz tek bir taleple işlemi adım adım izleyebilirsiniz.

Global Adres defterinden herhangi bir arkadaşınıza veya çalışma grubundaki bir iş arkadaşınıza veya kendinize İŞ yaratabilir, bu iş için uyarı sistemi,e-posta atarak iş sahibi olan kişiyi uyarabilirsiniz.Bu işlemlerde otomatik olarak ekranınızda çıkan uyarı mesajları veya e-postanıza gelen mail ile gerçekleşir.

Sosyal ağ bağlayıcı yardımcı programlarla sosyal ağlarıda Outlook üzerinden takip edebilirsiniz.RSS okuma özelliğini kullanarak RSS destekli sitelerden (haber,teknoloji vb.) haberleri anlık olarak takip edebilirsiniz.

Windows İşletim sisteminde Outlook ayarlarının yapıldığı videoyu izlemek için tıklayınız.