Slide #3 image

Tüm kişisel hesaplarınızda tek şifre

Birden fazla kişisel hesabı olan kullanıcılar şifre değiştirdiklerinde yeni şifre, kullanıcının tüm kişisel hesaplarına uygulanacaktır.
Bunun için 29 Eylül 2011 tarihinden sonra en az bir kez şifre değişikliği yapmalısınız.

Slide #3 image

Kalabalık gruplara kolayca toplu e-posta gönderin !!!


Kurum içi ve dışı kalabalık e-posta gruplarına e-posta göndermek için kullanabileceğiniz kullanışlı bir yöntem geliştirdik. Dilediğiniz kadar grup oluşturabilir ve dilediğiniz kadar üye ekleyerek ( örneğin 100.000 ) kolayca tüm gruba e-posta gönderebilirsiniz.
Maillist hizmeti için tıklayınız.

Slide #3 image

Kişisel hesap bilgilerinize erişin.


Kişisel hesaplarınız ve bağlı e-posta adreslerini inceleyebilir, hesabınız üzerinde yapılmış geçmiş tarihli hareketleri görebilirsiniz.

Hesap bilgilerinizi görmek için tıklayınız.

Öğrenci internet hesapları


Anadolu Üniversitesi'ne kaydını yaptıran her öğrenci internet hesabı alabilir ve Üniversitemizin verdiği internet hizmetlerden faydalanabilir. Örneğin; AÖF büro-web hizmetleri, örgün öğrenci hizmetleri, e-posta hizmetleri vs.

Devamı...
NextPrev

İnternet hesabı nedir?

Anadolu Üniversitesi mensuplarının (çalışan ve öğrenci), üniversitemizin internet ortamında sunduğu hizmetlerden (e-posta, teknik servis, kablosuz internet, internet kafe, kayıt yenileme, portal vs.) faydalanabilmeleri için gerekli hesaptır.

İnternet hesabı nasıl alınır?

Anadolu Üniversitesi çalışanları ve öğrencileri kendileri için bir internet hesabı almaya hak sahibidirler. Üniversiteye kayıt anında veya daha sonra, diledikleri zaman alabilirler.

Ancak her hesap ile her hizmete erişemeyebilirsiniz. Örneğin lisans servisini kullanma yetkisi belli hesaplara verilmiştir. Yetkisi olmayan hesaplar lisans servisini kullanamaz. Veya örgün öğrenci hizmetlerini sadece aktif olan örgün öğrenciler kullanabilir. Kablosuz ağ kullanımında, cdrom servisinde ve diğerlerinde de benzeri kurallar geçerlidir.

Eğer internet hesabınız yoksa veya hatırlamıyorsanız, öğrenmek için;
1- Anadolu Üniversitesi çalışanı (Personel Veritabanında kaydı var) iseniz Personel Dairesine,
2- Örgün öğrenci veya üniversitemize ders vermeye gelen akademisyen iseniz Öğrenci İşlerine,
3- AÖF öğrencisi iseniz en yakın AÖF Bürosuna başvurmalısınız.

Üniversitemiz personel kayıtlarında olmayıp da Kurum Dışı etiketiyle üniversitemizde sürekli veya geçici çalışan personel, Nüfus Cüzdanı fotokopisiyle birlikte isteğini içeren resmi yazıyı Rektörlüğümüzün onayı ardından Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi'ne iletmelidir. Resmi yazıda, istekte bulunan gerçek kişinin T.C. Kimlik Numarası açık olarak belirtilmelidir.


İnternet hesabınızla alabileceğiniz bazı hizmetler

  • E-posta hizmetleri
  • Teknik servis hizmetleri
  • Örgün öğrenci sistemi
  • Anadolu WI-FI