Slide #3 image

Tüm kişisel hesaplarınızda tek şifre

Birden fazla kişisel hesabı olan kullanıcılar şifre değiştirdiklerinde yeni şifre, kullanıcının tüm kişisel hesaplarına uygulanacaktır.
Bunun için 29 Eylül 2011 tarihinden sonra en az bir kez şifre değişikliği yapmalısınız.

Slide #3 image

Kalabalık gruplara kolayca toplu e-posta gönderin !!!


Kurum içi ve dışı kalabalık e-posta gruplarına e-posta göndermek için kullanabileceğiniz kullanışlı bir yöntem geliştirdik. Dilediğiniz kadar grup oluşturabilir ve dilediğiniz kadar üye ekleyerek ( örneğin 100.000 ) kolayca tüm gruba e-posta gönderebilirsiniz.
Maillist hizmeti için tıklayınız.

Slide #3 image

Kişisel hesap bilgilerinize erişin.


Kişisel hesaplarınız ve bağlı e-posta adreslerini inceleyebilir, hesabınız üzerinde yapılmış geçmiş tarihli hareketleri görebilirsiniz.

Hesap bilgilerinizi görmek için tıklayınız.

Öğrenci internet hesapları


Anadolu Üniversitesi'ne kaydını yaptıran her öğrenci internet hesabı alabilir ve Üniversitemizin verdiği internet hizmetlerden faydalanabilir. Örneğin; AÖF büro-web hizmetleri, örgün öğrenci hizmetleri, e-posta hizmetleri vs.

Devamı...
NextPrev

Ortak e-posta nedir?

Birden fazla kullanıcı tarafından kullanılan, gerçek bir kişiye ait olmayan ancak gerçek kişi hesapları tarafından kontrol edilebilen, fakülte,birim,sergi vb. konularda kullanılan e-posta hesaplardır.

Ortak e-postayı en az iki gerçek kişi hesabı kontrol etmelidir.En fazla kontrol edecek hesap konusunda bir kısıtlama yoktur. Ortak hesaplara erişim yetkisi gerçek kişi hesaplarına verildiğinden kullanıcı tarafından üçüncü sahışlara verilmesi ancak kontrol eden kişinin şifresinin verilmesi ile mümkündür. Gerçek kişilerin şifrelerini üçüncü şahıslarla paylaşması KESİNLİKLE TAVSİYE EDİLMEZ. Şifrenizi paylaşmak yerine ilgili ortak e-postayı kullanmasını istediğiniz kişiye yetki verilmesini resmi yazı ile BAUM müdürlüğüne bildirirseniz istenilen kişide kendi hesbından ortak e-postayı kullanmaya başlayabilir. Kontrol eden kişi/kişilerin depolama alanlarından farklı bir yerde tutulduğundan gerçek kişi hesabında yer kaplamaz.

Daha önce bu tür hesapların bir şifresi vardı. Ancak yeni sistemde ortak hesabı kullananlar bu hesabın şifresini yoktur, sistemde ortak hesabı kullanmaya yetkili olduklarından bu hesaba erişebilirler ve kullanabilirler. OutlookWebApp ile sistemin nasıl kullanıldığı ilgili videoda gösterilmiştir. Office Outlook aracılığıyla da ortak hesaplara erişebilirsiniz.

Ortak e-posta hesabından bir kullanıcı e-posta attığında örneğin "Anadolu Resim Sergisi adına Ahmet ÖZTÜRK" başlığıyla gönderilir. Dolayısıyla ortak e-posta hesabından yapılan her işlemin gerçek sahibi bilinir.

Ortak hesap kullanıcılarının dikkat etmesi gereken en önemli husus ortak e-posta hesabından bir e-posta gönderirken KİMDEN bölümünde ortak e-posta hesabını seçilmelidir. Aksi taktirde kişisel e-posta hesaplarından e-posta atılmış olur.