Slide #3 image

Tüm kişisel hesaplarınızda tek şifre

Birden fazla kişisel hesabı olan kullanıcılar şifre değiştirdiklerinde yeni şifre, kullanıcının tüm kişisel hesaplarına uygulanacaktır.
Bunun için 29 Eylül 2011 tarihinden sonra en az bir kez şifre değişikliği yapmalısınız.

Slide #3 image

Kalabalık gruplara kolayca toplu e-posta gönderin !!!


Kurum içi ve dışı kalabalık e-posta gruplarına e-posta göndermek için kullanabileceğiniz kullanışlı bir yöntem geliştirdik. Dilediğiniz kadar grup oluşturabilir ve dilediğiniz kadar üye ekleyerek ( örneğin 100.000 ) kolayca tüm gruba e-posta gönderebilirsiniz.
Maillist hizmeti için tıklayınız.

Slide #3 image

Kişisel hesap bilgilerinize erişin.


Kişisel hesaplarınız ve bağlı e-posta adreslerini inceleyebilir, hesabınız üzerinde yapılmış geçmiş tarihli hareketleri görebilirsiniz.

Hesap bilgilerinizi görmek için tıklayınız.

Öğrenci internet hesapları


Anadolu Üniversitesi'ne kaydını yaptıran her öğrenci internet hesabı alabilir ve Üniversitemizin verdiği internet hizmetlerden faydalanabilir. Örneğin; AÖF büro-web hizmetleri, örgün öğrenci hizmetleri, e-posta hizmetleri vs.

Devamı...
NextPrev

Ortak e-posta isteği nasıl yapılır?

Yeni bir ortak e-posta adresi kullanmak isteyenler, aşağıdaki bilgileri içeren resmi yazıyı birim amirlerine onaylatarak Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğüne gönderdiklerinde gerekli işlemler yapılır ve sonuç, ortak e-posta adresi kullanacak olan kişilere e-posta aracılığıyla bildirilir.

Ortak e-posta işlemi için resmi yazı ile gönderilen yetkilendirilecek kişilerin yeni e-posta sistemine hesaplarını transfer etmeleri gerekmektedir. Aksi durumda yetkilendirme yapılamaz.

Ortak e-posta adresinin tanımı
Ortak eposta adresinin kullanım amacına uygun isimdir. BAUM uygun gördüğü takdirde isimde değişiklik yapabilir. Bazı örnekler;
Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü
Anadolu Üniversitesi 12. Kısa Film Festivali
Fen-Edebiyat Fakültesi Öğrenci İşleri
AÖF İstanbul Aksaray Sınav Organizasyonu

Ortak e-posta adresi
Ortak e-posta adresidir. Bu adresin sadece üniversitemiz içerisinde kullanılacağını düşünüyorsanız adresin uzun olmasında sakınca yoktur. BAUM uygun gördüğü takdirde değişiklik yapabilir. Bazı örnekler;
aofsinav98@anadolu.edu.tr
baum@anadolu.edu.tr
iktisat-fakultesi-ogrenci-hizmetleri@anadolu.edu.tr
mmf-seramik-bolumu-proje-grubu@anadolu.edu.tr

Ortak e-posta adresini kullanacak kişilerin bilgileri
Yukarıda belirttiğiniz ortak e-posta adresini kullanacak kişilerin TC Numaraları ve kişisel e-posta adreslerinin listesidir. Ortak e-posta adresi BAUM tarafından yaratıldıktan sonra bu listedeki kullanıcılara, ortak e-posta adresinin posta kutusuna erişim ve ortak e-posta adresi adına e-posta gönderme yetkileri verilecektir.


Örnek dosyayı kullanarak BAUM ortak e-posta hesabı istediğinde bulunabilirsiniz.